KEP Adresi Nasıl Alınır?

KEP Adresi Nasıl Alınır?

Kayıtlı elektronik posta adresi birçok kurum ve kuruluş tarafından satışı gerçekleştirilen bir hizmettir. Özel kuruluşlardan veya kamu kuruluşlarından tedarik edebilirsiniz. Sitemize yapacağınız başvuru ile kayıtlı elektronik posta sahibi olabilirsiniz.

kep adresi nasıl alınır

KEP adresi yetkili hizmet sağlayıcılar tarafından satışı yapılan bir hizmettir. Satış öncesinde olduğu kadar satış sonrasında da destek almanız ve sorunlarınızın çözümü önemlidir. KEP adresinde yaşayacağınız bir sıkıntının kısa zaman içerisinde çözülmesi, işlemlerin aksamaması adına önem teşkil eder. Bu noktada sitemize yapacağınız başvuru ile satın alacağınız kayıtlı elektronik posta hizmetinde satış sonrası da ihtiyacınız olan desteği alabilirsiniz.

Türk Ticaret Kanunu’nda ve Elektronik İmza Kanunu’nda yapılan yeni düzenlemelerle kayıtlı elektronik posta kullanımına ilişkin zorunluluklar belirtilmiştir. Elektronik Tebligat Yönetmeliği’nde limited, anonim ve sermayesi paylara bölünmüş komandit şirketlere yapılacak olan tebligat ve bildirimlerin elektronik yolla yapılması zorunluluğu bulunmaktadır. Bundan dolayı bu şirketlerin kayıtlı elektronik posta adresi kullanmaları zorunludur. Ancak bunun dışında yer alan şahıs işletmeleri ve şahıslara ait bir zorunluluk bulunmamaktadır. Kayıtlı elektronik posta adresinin delil niteliğine sahip olduğu düşünüldüğünde ticari faaliyet gösteren tüm işletme ve şahısların kayıtlı elektronik posta kullanmaları avantajlarına olacaktır. Bu bağlamda KEP adresi nasıl alınır sorusu da önem kazanmaktadır.

KEP Adresi Nasıl Alınır? Sıkça Sorulan Sorular

KEP adresi nasıl alınır hususunda en çok sorulan sorulardan biri de elektronik imza kullanımıdır. KEP adresi hizmetini sadece alıcı taraflı (e-posta göndermeden) olarak kullanacaksanız elektronik imza satın almanıza gerek yoktur. Ancak kayıtlı elektronik posta adresinizden e-posta gönderimi yapacaksanız iletiyi imzalamanız gerekecektir. Bu yüzden de elektronik imza satın almanız gerekmektedir. Elektronik imza satın alımıyla ilgili prosedürlere sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kayıtlı elektronik posta hizmeti kapalı bir sistemdir. Sadece KEP adresi olan kullanıcılar faydalanabilirler. KEP adresi dışında (Gmail, Hotmail gibi) e-posta uzantılarına sahip hesaplara posta gönderimi yapılamaz ve posta alınamaz. Bundan ötürü sadece ilgili KEP uzantısını kullanabilirsiniz. Şahsi e-posta adresinizin dahil edilmesi gibi bir durum söz konusu değildir.

KEP adresi hizmetini satın alırken tüzel kişiler kullanım yetkisine sahip kişileri tanımlatabilirler. Örneğin KEP adresini kullanacak olan şirket departmanına ait yetkililerin isimleri kuruluşa bildirilerek kayıt altına alınması sağlanır. Bu özellik sadece tüzel kişilikler için geçerlidir. Gerçek kişilerin KEP adresleri sadece şahsi kullanım içindir ve başkasına devretme, paylaşma gibi bir durum mümkün değildir. Ancak kişiler ya da kuruluşlar birden fazla KEP adresine sahip olabilirler. Bu konuda herhangi bir sınırlandırma yoktur.

KEP adresi nasıl alınır konusunda sıkça sorulan bir diğer soru maliyettir. Kayıtlı elektronik posta adresinin kullanım avantajlarına bakıldığında yüksek olmayan bu maliyeti sonuna kadar hak ettiğini söylemek mümkündür. Birçok anlaşmazlık ve davada ispat niteliğine sahip olan KEP adresi, hem zamandan hem de masraflardan tasarruf sağlar. Bürokratik yoğunluğu azaltarak işlemleri hızlı ve güvenilir bir şekilde yapmanızı sağlar.

KEP adresi nasıl alınır adlı konumuzda belirttiğimiz gibi kayıtlı elektronik posta adresi kullanmak birçok yönden size avantaj sağlayacaktır. KEP adresi nedir adlı konumuza göz gezdirerek tüm avantajlarıyla ilgili bilgi alabilirsiniz. Zaman kaybetmeden kayıtlı elektronik posta adresi sahibi olmanız işletmenizin verimliliği açısından da faydalı olacaktır. 2 adımda kolayca kayıtlı elektronik posta adresi sahibi olabilirsiniz.

Sitemiz üzerinden kayıtlı elektronik posta adresi başvurusunda bulunabilirsiniz. Ardından ödemenizi gerçekleştirerek hizmet alımını tamamlayabilirsiniz. Bilgileriniz size en kısa zamanda e-posta aracılığıyla iletilecektir. Destek ekibimize sormak istediğiniz her soruyu iletebilirsiniz.

Yorum Yok

Sorry, the comment form is closed at this time.