Kep İstanbul

Kep Adresi Nedir ?

KEP adresi
Kep Adresi Nedir

KEP adresi Nedir, kayıtlı e-posta adresi anlamına gelen bir hizmettir. Bu hizmette gönderimi yapılan e-postanın iletimi kanıt niteliğindedir ve hukuki olarak geçerliliği bulunur. Bu açıdan bakıldığında mevzuata uygunluğu ve uluslararası standartlara sahip olması güvenle kullanılmasını sağlar. Türk Ticaret Kanunu’nda yapılan yeni düzenlemelerin ardından kullanıma sunulmuştur. Kep Adresi

KEP Adresi Neden Avantajlıdır?

KEP adresi normal e-posta adreslerine göre daha avantajlıdır. Normal e-posta adreslerinden yapılan gönderimlerde gönderici tarafından ispat yükümlülüğü zorunludur. Bu da ticari anlaşmazlıklarda sorunlar yaratabilmektedir. Ayrıca gönderim saati farklılık gösterebilmektedir. Gönderiminde kesinlik söz konusu değildir.

Yukarıda saydığımız nedenlerden ötürü KEP kullanımı daha güvenlidir. Özellikle kamu yazışmalarında, uluslararası ticaretlerde hem güvenlik hem de resmi kanıt yüksek önem taşımaktadır. Standart e-posta gönderimlerinde yaşanan sıkıntılar KEP ile yapılan gönderimlerde sıfıra inmektedir. Ayrıca standart gönderimlerde güvenlik açıkları ve siber saldırı gibi durumlardan ötürü içerik değiştirilebilmektedir. KEP bu açıdan da güvenilirdir. İçeriğin değişmediğine dair kanıtlar da sunulabilmektedir.

Kayıtlı Elektronik Posta Adresinin Faydaları

Kayıtlı Elektronik Posta adresinin sağladığı birçok kolaylık ve avantajların yanında diğer faydalarına da göz atacak olursak;

Kayıtlı E-Posta Adresi İle Neler Yapılabilir?

Avantaj ve faydalarına baktığımızda Kayıtlı Elektronik Posta adresi, bürokratik süreçlerin hızlanmasında önemli bir rol oynamaktadır. Hem kamu hem de özel kuruluşlar tarafından kullanılması bu süreçlerin hızlanmasını sağlayarak, hizmetlere daha hızlı erişimi mümkün kılmaktadır. Kuruluşları arşivleme gibi yükümlülüklerden kurtararak bilgiye ve belgeye daha hızlı ulaşımı sağlamaktadır.

Sadece alıcı olarak başvurmak istenen Kayıtlı Elektronik Posta Adresi için elektronik imza yükümlülüğü bulunmamaktadır. Eğer gönderici olarak KEP adresi sahibi olmak istiyorsanız KEP yanında mutlaka elektronik imza da almanız gerekmektedir. Kayıtlı Elektronik Posta adresine ve elektronik imzaya sitemiz üzerinden başvuruda bulunarak sahip olabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime KEP adresi geçebilirsiniz.

Exit mobile version