Kep İstanbul

OV SSL Sertifika

OV SSL Sertifika
OV SSL Sertifika

OV SSL Sertifika Nedir?

Kurumsal doğrulamalı sertifika anlamına gelen OV SSL sertifika (organization validated), hem alan adının hem de ait olduğu kurumun doğrulanması anlamına gelmektedir. Yüksek güvenlik ihtiyacı olan küçük işletmelere ait web sitelerinde çoğunlukla tercih edilen SSL türüdür. Kurumsal olarak doğrulanmış bir siteye girdiğinizde gerçek şirket bilgilerini görüntüleyebilirsiniz. Bu da güvenilirlik ve tercih edilebilirlik açısından avantaj sağlar.

OV SSL Sertifika Nerelerde Kullanılır?

Kurumsal doğrulamalı sertifika adından da anlaşıldığı gibi kurumsal firmalar, şirketler ve eğitim kurumları tarafından tercih edilen SSL’dir. Bu SSL türünü talep eden firmanın ilettiği bilgiler doğrulandıktan sonra kurumsal doğrulamalı SSL aktive edilir. Bu bilgiler iletilen şirket isminin doğruluğu, belirtilen adreste bulunduğu ve alan adının şirkete ait olduğudur. Bu bilgilerin teyit edildikten sonra SSL işlemlerine başlanır. Bu işlemler nedeniyle kurumsal doğrulamalı sertifika satın alma işlemi 2 işgününü bulabilmektedir.

Bu sertifika türüne sahip siteler tarayıcılarda güvenli olarak işaretlenir. Tarayıcıda yer alan güvenli anlamına gelen yeşil kilit işaretine tıklandığında kuruma ait bilgiler görüntülenebilir. Genellikle müşterilerine ticari bilgiler sunan küçük işletmeler ve özel eğitim kurumları tarafından sıklıkla tercih edilir.

OV SSL Sertifikanın Avantajları Nelerdir?

Kurumsal doğrulamalı sertifikanın sağladığı avantajlara bakacak olursak;

Kurumsal doğrulamalı sertifika tek alan adı, birden fazla alan adı ve tüm alt alan adları (wildcard) için seçilebilir. Başvuru formunda yer alan şirket ve yetkili bilgilerini eksiksiz doldurmalısınız.  Başvuru işlemini tamamladıktan sonra verdiğiniz bilgilerin teyit edilmesi gerekecektir. Bilgilerin teyit edilmesinin ardından kurumsal doğrulamalı sertifikanız oluşturularak size iletilecektir. Sitemizde kurulumla ilgili gerekli kılavuzlar yer almaktadır. Dilerseniz kurulum için destek ekibimize başvurarak yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Exit mobile version